1 osoba
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby
  • 4 osoby
Oferty specjalne Sprawdź termin Lokalizacja

Wakacje na Mazurach - atrakcje hotelu i okolic

Mazury to bezsprzecznie najpiękniejszy region Polski: bezgraniczne lasy, dzika zwierzyna radośnie wędrująca przez, wydawać by się mogło, nieskończone zastępy pól, umykająca ciekawskim oczom turystów… Wakacje na Mazurach to prawdziwy raj dla tych, którzy kochają przyrodę, aktywny wypoczynek, ale także dla łasuchów, bo przecież grzechem byłoby nie wspomnieć o przepysznej, naturalnej mazurskiej kuchni.

Mazury jednak to przede wszystkim jeziora: oplatające dziką zieleń lasu błękitne wstęgi, po których leniwie suną białe żagle, penetrując nieodkryte zakamarki tej dzikiej krainy. Bo pobyt w tej malowniczej części Polski to nie tylko nierozerwalna więź człowieka z przyrodą, to także wielka przygoda w której udział bierze sama matka natura. 

Wokół miasteczka zlokalizowanych jest wiele atrakcji, które urozmaicą  pobyt zarówno we dwoje jak i z rodziną. Oto kilka z nich:

Wakacje na Mazurach z odrobiną historii - miejsca warte zwiedzenia

Wilczy Szaniec - w samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera. Zamaskowane miasteczko w lesie - 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. (Odległość od Mikołajek 48 km)

Święta Lipka - to wieś, w której znajduje się zabytkowy Kościół niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. (Odległość od Mikołajek to 45km)

Twierdza Boyen w Giżycku - Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843 – 1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Do fortu miały prowadzić drogi wjazdowe przez bramy Giżycką, Kętrzyńską, Prochową i Wodną, zaś całość otaczać miał mur Carnota o długości 2303 m. W roku 1846 postano-wiono uhonorować jednego ze zwolenników i inicjatorów budowy tego obiektu, generała von Boyen, nadając powstającej twierdzy jego miano.

Leśniczówka Pranie - przed wojną Seehorst, powstała około 1880r i była leśnictwem wsi Krzyże. Polska nazwa "Pranie" wzięła się od łąki nad którą leży leśniczówka , a która jak mówili Mazurzy "prała" czyli osnuwała się mgłą , dymiła . Położona w Puszczy Piskiej tuż nad jeziorem Nidzkim. Przeszła do historii dzięki pobytom w niej wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W 1980r. w Praniu utworzono Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W leśniczówce w lipcu i sierpniu odbywają się poranki poetyckie połączone z recytacją wierszy Gałczyńskiego w interpretacji wybitnych aktorów i prezentacją muzyki poważnej. (Odległość 30 km)

Emocje dla rodziców i dla dzieci

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo - znajduje się w Puszczy Piskiej. Można tu obcować z gatunkami zwierząt zamieszkujących mazurskie lasy. Wielka frajda dla dzieci. Czas zwiedzania ok. 1,5 godziny.

Park Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży - jako jedyny prezentuje miniatury najpiękniejszych zabytków obu regionów i nie tylko. Park oferuje wiele atrakcji dla dzieci takich jak park zabaw, grodzisko rycerskie, strzelnica rycerska, skansen ludowy, park militariów, poligon militarny i wiele innych. (Mikołajki - Gierłoż 50km)

Popielno - znajduje się tu hodowla dziko żyjących Koników Polskich. W zabytkowym spichlerzu znajduje się muzeum przyrody. Można tu dotrzeć promem w sezonie letnim. Trasa przez las ok. 7,5 km.

Galindia - kraina historycznego plemienia Galindów, położona na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni do Jeziora Bełdany. O niezwykłe miejsce z klimatem. Przez Galindię przebiegał SZLAK BURSZTYNOWY, którym przewożono na południe i zachód niezwykle cenny bursztyn. (Odległość 13 km)

Rezerwat na Jeziorze Łuknajno - już od 24.07.1937 r.; uznano Łuknajno za rezerwat ornitologiczny. Rezerwat ten o pow. 709,97 ha położony jest 5 km na wschód od Mikołajek. Łuknajno jest największym skupiskiem łabędzia niemego. 

Aqua Park Tropikalna w Mikołajkach - całoroczny kompleks basenowy- basen sportowy, dla dzieci, rwąca rzeka, liczne zjeżdżalnie, grota solna. Odległość ok. 1,5 km od hotelu.

Wakacje na Mazurach - aktywnie

Puszcza Piska - drugi pod względem wielkości kompleks leśny w Europie. Powierzchnia całej puszczy wynosi ok. 100 tys. ha. W skład obszaru Puszczy Piskiej wchodzi wiele jezior które pełnią także rolę rezerwatów. Należą do nich m.in. Bełdany, Jezioro Nidzkie, Jegocin. Rezerwat przyrody Jezioro Warnołty i Jezioro Mokre a także największe z nich jezioro Śniardwy oraz część Jeziora Mikołajskiego. Przez obszar przepływają dwie główne rzeki: rzeka Krutynia, która jest jednocześnie przepięknym szlakiem na wyprawy kajakowe, oraz rzeka Pisa a także wiele mniejszych tworzących niepowtarzalny klimat Mazur - Krainy Tysiąca Jezior i Rzek.

Lodowisko – całoroczne - w Mikołajkach przy ulicy Mrągowskiej 34 znajduje się całoroczne lodowisko o powierzchni 700m2. Odległość od hotelu to ok. 1,5 km od hotelu.

Wierzba i okolice - to wieś do której prowadzi ciekawa trasa, polecana jako trasa rowerowa. Jej szlak wiedzie przez piękny las a następnie promem przez jezioro Bełdany. (7 km)

TOR SANECZKOWY typu roller coaster

  • Całoroczny
  • Długość 600 metrów
  • Prędkość 40 km/h

Wakacje na Mazurach na wodzie

Rejs motorówką Santa Monica ze sternikiem - Motorówka 8-osobowa, o mocy 115 KM pokaże Państwu Mikołajki i okolice z najpiękniejszej strony. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Wakeboarding - czyli niesamowita przygoda deską po wodzie. Oferujemy pełen osprzęt, motorówkę i instruktora. Doskonały pomysł na prezent!

Rejs statkiem - z portu w Mikołajkach wypływają statki pasażerskie. Ciekawym kierunkiem jest największe jezioro w Polsce: jezioro Śniardwy. Polecamy również rejs przepięknym żaglowcem Chopin, który w trakcie kursu na jezioro Śniardwy serwuje gościom „pływające obiady”. 

Sprzęt wodny - w porcie w Mikołajkach istnieje możliwość wypożyczenia sprzętów wodnych takich jak rowery wodne, kajaki, skutery, jachty, motorówki.

Spływy kajakowe rzeką Krutyń - Krutynia to szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Malownicze krajobrazy także bogata fauna i flora zapewnią Państwu wspaniałe wrażenia. Polecamy odcinek od Ukty do Nowego Mostu- czas spływu ok. 2,5 godziny. (Odległość od Mikołajek 14,5 km)

 

To tylko część powodów, dla których warto odwiedzić nasze strony. Nasz hotel oferuje również niezliczoną ilość atrakcji, szczególnie skierowanych w stronę najmłodszych Gości hotelu. Przeczytaj więcej na stronie: Wypoczynek z dzieckiem

certyfikat okiem mamy.pl hotel przyjazny rodzinie gufik
Newsletter
Этот веб-сайт использует куки.

По его просмотр вы принимаете наши Cookies политики, в соответствии с настройками браузера. Więcej w Polityce prywatności.

ОК, закройте